fbpx

O metodzie

Teddy Eddie

5000 to zasób słów jakim posługuje się dorosły amerykanin.

Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.

dzieci siedzą na podłodze z nauczycielką
p

Teddy Eddie

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą.

Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe.

Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Poziomy kursu Teddy Eddie

tablica z informacją o kursie dla dzieci w wieku 2-3 lata
tablica z informacją o kursie dla dzieci w wieku 4-5 lat
tablica z informacją o kursie dla dzieci w wieku 5-6 lat
tablica z informacją o kursie dla dzieci w wieku 6-7lat

Największe zalety kursu Teddy Eddie

p

Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami!

Metoda Teddy Eddie powstała w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia.

U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego.

Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

p

Wyjątkowe zajęcia pełne są humoru i niespodzianek!

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci.

Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego!

Ponadto, zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest także bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

p

Zajęcia prowadzą specjalnie wyselekcjonowani lektorzy

Lektorzy posiadający predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochający małe dzieci. Oprócz tych naturalnych zdolności, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na:

  • lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach na temat przerabianego materiału,
  • cotygodniowe maile z podsumowaniem uczonych elementów i propozycjami powtórek z dzieckiem w domu
  • pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).

Ambitna metoda Teddy Eddie pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. 

 

teddy-eddie-school-lektor-z-dziecmi

 

Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

p

Teddy Eddie jest bogaty także pod względem liczby elementów wchodzących w skład Pakietu Edukacyjnego.

W kolorowej i bardzo trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik i mini-książeczkę z sekretnymi słowami. Rodzic otrzyma dedykowany kursowi poradnik i informację o metodzie deDomo, dzięki której może przemycić język angielski do codziennego życia. Ponadto nieodzownym elementem kursu jest Plac Zabaw – edukacyjna aplikacja pełna gier i zabaw online.

A dla rodzica?

Bardzo szczegółowy poradnik zawierający informację o przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu.

Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.

Co wyróżnia metodę Teddy Eddie?

👍 łączymy PRAWDZIWĄ NAUKĘ Z DOSKONAŁĄ ZABAWĄ (traktujemy bardzo poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie przemęczamy i nie zanudzamy)

👍 zasady LICENCYJNE stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli

👍 CAŁOŚCIOWY program pozwalający na KONTYNUACJĘ nauki do 7 roku życia (na rynku prawie brak kursów na wyższych poziomach dla np. 6 czy 7-latków)

👍 wyjątkowo BOGATY PAKIET EDUKACYJNY, pozwalający rodzicom na kontynuowanie zajęć z językiem W DOMU W PROSTY, NIEWYMAGAJĄCY SPOSÓB (np. włączenie nagrań czy aplikacji Playground)

👍 bardzo ELASTYCZNY jeżeli chodzi O WIEK, POZIOM, UMIEJĘTNOŚCI I PREDYSPOZYCJE dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych)

👍 postać EDDIEGO I SKARPETY jako motywy przewodnie

👍 program NIE JEST NUDNY – dzieci naprawdę LUBIĄ ZAJĘCIA, postaci opowiadań i humor, który przemawia do właśnie tej specyficznej grupy wiekowej

👍 nieporównywalne z żadnym innym programem BOGACTWO JĘZYKOWE – mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym). Uwaga: nikt NIE ZMUSZA DZIECKA DO SZKOLNEJ FORMY UCZENIA SIĘ i odrabiania lekcji!

👍 dzieci uczą się SŁOWNICTWA W KONTEKŚCIE ZDAŃ, TEKSTÓW I SYTUACJI, a nie jako serii pojedynczych słówek

 

Co o Teddy Eddie mówią rodzice?

Mama 6-letniej Klary:

„Klara chętnie uczęszcza na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczy. Widzę rezultaty w domu. Nie muszę wiele poświęcać czasu na nauczanie angielskiego w domu – przychodzi jej to z łatwością.”

Mama 4-letniej Oli

„Radość z jaką dziecko uczęszcza na zajęcia. Miłe niespodzianki ze strony dziecka, gdy czasem spontanicznie użyje zapamiętanego słówka, na przykład powiedziała kiedyś do swojej cioci w czerni: „jesteś black!”

Tata 6-letniego Filipa:

„Widzę, że moje dziecko chętnie uczestniczy w kursie. Mam wszystkie informacje o postępach syna. Ogólnie jestem zadowolony z prowadzenia zajęć.”

Zapisz dziecko na kurs języka angielskiego metodą Teddy Eddie.

Daj się zaskoczyć!

zaskoczeni rodzice patrzą na dziecko które mówi po angielsku

Więcej na stronie https://edubears.pl

Teksty i grafiki ©EduBears